Náhoda nebo útok na rodinu náměstkyně primátora?

Neznámý pachatel poničil vodárnu u domu první náměstkyně primátora Jihlavy Jany Mayerové.

V posledních týdnech jsou manželé Mayerovi terčem nevybíravé kritiky, vulgárních výpadů a výhrůžek ze strany obvykle anonymních hokejových fanoušků. Náměstkyně primátora Jana Mayerová a její manžel Daniel, který je radním města, si proto zničení vodárny dalšího jejich majetku vysvětlují jako útok.

Důvodem pro útoky je připravovaný dlouhodobý finanční plán města, jehož vytvoření ekonom Daniel Mayer vede. Z materiálu je už před dokončením patrné, že z vlastních zdrojů si město nemůže dovolit uvolnit na nový stadion tolik peněz, kolik bylo v minulosti fanouškům hokeje slibováno. Bez podpory z dalších zdrojů je nový stadion fikcí, financování stadionu pouze z pokladny města by na mnoho let dopředu zastavilo nezbytné investice ve všech ostatních oblastech.

„Jestli v nás někdo chtěl poničením vodárny vyvolat pocit strachu, tak se mu to samozřejmě povedlo. Z tohoto zdroje bereme vodu a v domě s námi žijí i naše malé děti. Jestli nás tímto činem někdo chtěl motivovat k zadlužení města kvůli stadionu, tak mohu ujistit, že efekt je naprosto opačný. Jihlava potřebuje dát stamiliony korun i do mnoha jiných oblastí,“ vyjádřila se náměstkyně primátora Jana Mayerová.

„Obávám se, že jsme terčem útoků proto, že lidem nelžeme, a po letech vágních prohlášení o dostatku peněz jsme jako první schopni lidem v Jihlavě popravdě říct, že město prostě nemá dostatek prostředků na stadion, a že si tu někdo nemůže vytrucovat velkou hračku,“ uvedl radní Daniel Mayer.

Poškození majetku rodiny Mayerových odsuzují i ostatní členové vedení města.

"Musím se přiznat, že jsem o tom vůbec nevěděl. Ovšem po návštěvě besedy s fanoušky chci věřit , ze to nikdo z nich nebyl. Nejsem si ale jist. Jde o odporný a zbabělý čin, který odsuzuji", uvedl předseda oblastní organizace hnutí ANO Jihlava a zastupitel města Jihlavy Zdeněk Faltus.

Více v tiskové zprávě Magistrátu města Jihlavy zde.

Zdroj: Magistrát města Jihlavy

27. 3. 2017